Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 11 чоловік

Статут

Дата: 4 листопада 2018 о 18:50, Оновлено 5 січня о 12:30

І. Загальні положення

1.Загальні положення

1.1. В’язівський навчально-виховний комплекс “загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад” Дубов'язівської селищної ради Конотопського району Сумської області (скорочене найменування В’язівський НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів - ДНЗ») – заклад освіти, що забезпечує реалізацію права громадян на здобуття дошкільної та повної загальної середньої освіти, знаходиться у комунальній власності Дубов'язівської селищної ради і є правонаступником В’язівського навчально-виховного комплексу “загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад” Конотопської районної ради Сумської області.

1.2. В’язівський навчально-виховний комплекс “загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад” (далі -  заклад освіти, НВК) є юридичною особою, має печатку, штамп, ідентифікаційний номер, може мати рахунок у банку або органах Державного казначейства, інші атрибути юридичної особи, при укладанні договору про здійснення розрахунково-касового обслуговування являється неприбутковою організацією. Діяльність навчального закладу не спрямована на отримання прибутку. Заклад освіти має академічну, організаційну, фінансову і кадрову автономію в обсязі, визначеному Законом України «Про освіту», спеціальними законами, власними установчими документами.

1.3. Юридична адреса загальноосвітнього навчального закладу: Україна, 41650, Сумська область, Конотопський район, село В’язове, вулиця Клубна, будинок 71.

1.4.Засновником  закладу освіти  є Дубов'язівська селищна рада: ідентифікаційний номер 04391241, юридична адреса: Україна, 41665, Сумська область, смт. Дубов'язівка, вулиця В.Глуховця, будинок 8 .

1.5. Навчально-виховний комплекс складається з двох підрозділів - дошкільного та шкільного і може мати спеціалізацію (суспільно-гуманітарну, природничо- математичну, художньо-естетичну, вивчення іноземних мов, спортивно-оздоровчу тощо).

Дошкільний підрозділ забезпечує цілісний розвиток дитини, її фізичних, інтелектуальних і творчих здібностей шляхом виховання, навчання та соціалізації відповідно до стандарту дошкільної освіти.

Шкільний підрозділ забезпечує відповідний рівень загальноосвітньої підготовки учнів згідно з вимогами Державного стандарту початкової загальної освіти, Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти .

У складі шкільного підрозділу можуть бути класи з поглибленим вивченням окремих предметів, групи продовженого дня, пришкільний інтернат.

За потреби у закладі освіти можуть створюватися інклюзивні та/або спеціальні групи і класи для навчання осіб з особливими освітніми потребами. Кількість дошкільних груп, класів, груп продовженого дня у навчально- виховному комплексі встановлюються засновником на підставі нормативів їх наповнюваності, затверджених МОН за погодженням з Мінфіном, відповідно до поданих заяв батьків або осіб, які їх заміняють, та санітарно-гігієнічних норм.

Приймання дітей дошкільного віку до навчально-виховного комплексу здійснюється на безконкурсній основі. До першого класу шкільного підрозділу переводяться діти, як правило, із шести років.

1.6 Головною метою  закладу освіти є забезпечення реалізації права на здобуття дошкільної та повної загальної середньої освіти.

1.7 Головним завданням  закладу освіти  є:

· створення умов для різнобічного розвитку дітей дошкільного віку;

· забезпечення реалізації права громадян на повну загальну середню освіту;

· виховання громадянина України;

· виховання шанобливого ставлення до родини, повага до народних традицій і звичаїв, державної та рідної мови, національних цінностей українського народу та інших народів і націй;

· формування і розвиток соціально зрілої, творчої особистості з усвідомленою громадянською позицією, почуттям національної самосвідомості. Особистості, підготовленої до професійної самовизначення;

· виховання у дітей дошкільного віку та учнів поваги до Конституції України, державних символів України, прав і свобод людини і громадянина, почуття власної гідності, відповідальності перед законом за свої дії, свідомого ставлення до обов’язків людини і громадянина;

розвиток особистості учня, його здібностей та обдарувань, наукового

світогляду;

· реалізація права учнів на вільне формування політичних та світоглядних

переконань;

· виховання свідомого ставлення до свого здоров’я та здоров’я інших громадян як найвищої соціальної цінності. Формування засад здорового способу життя, збереження і зміцнення фізичного та психічного здоров’я у дітей та учнів;

·створення умов для оволодіння системою наукових знань про природу, людину і суспільство.

1.8 Заклад освіти  в своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України "Про освіту", „Про дошкільну освіту", "Про загальну середню освіту", Положенням про загальноосвітній навчальний заклад, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 27серпня 2010 року № 778,Положенням про навчально-виховний комплекс „Загальноосвітня школа І - ІІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад" затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12 березня 2003 року № 306 і іншими нормативно-правовими актами, власним статутом.

1.9. Заклад освіти несе відповідальність перед собою, суспільством і державою за безпечні умови освітньої діяльності, дотримання договірних зобов’язань з іншими суб’єктами освітньої, виробничої, наукової діяльності, у тому числі зобов’язань за міжнародними угодами, дотримання державних стандартів освіти, дотримання фінансової дисципліни.

1.10. У  закладі освіти визначена українська мова навчання і може бути запроваджений певний профіль навчання.

1.11. Заклад освіти має право:

· проходити в установленому порядку ліцензування освітньої діяльності; інституційну акредитацію; громадську акредитацію закладів освіти;

· визначати форми, методи і засоби організації освітнього процесу за погодженням із засновником;

· визначати варіативну частину робочого навчального плану;

· в установленому порядку розробляти і впроваджувати експерементальні та індивідуальні робочі навчальні плани;

· спільно з вищими навчальними закладами, науково-дослідними інститутами та центрами проводити науково-дослідну, експерементальну, пошукову роботу, що не суперечать законодавству України;

· використовувати різні форми морального і матеріального заохочення до учасників освітнього процесу;

· бути власником і розпорядником рухомого і нерухомого майна згідно з законодавством України та власним статутом;

· отримувати кошти і матеріальні цінності від органів виконавчої влади, юридичних і фізичних осіб;

· залишати у своєму розпорядженні і використовувати власні надходження у порядку, визначеному законодавством України;

· розвивати власну соціальну базу: мережу спортивно-оздоровчих, лікувально-профілактичних підрозділів.

1.12. У  закладі освіти можуть створюватися та функціонувати:

· методичне об’єднання вчителів початкових класів та вихователів;

· методичне об’єднання класних керівників;

· методичне об’єднання вчителів суспільно-гуманітарного циклу;

· методичне об’єднання вчителів природничо-математичного циклу.

1.13. Медичне обслуговування дітей та учнів та відповідні умови для його організації забезпечуються засновником і здійснюються Конотопською центральною районною лікарнею, Комунальним некомерційним підприємством «Дубов’язівська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини» Дубов’язівської селищної ради Дубов’язівська амбулаторія загальної практики – сімейної медицини Конотопського району Сумської області,  районною санітарно-епідеміологічною станцією, В’язівським фельдшерсько-акушерським пунктом .

1.14. Взаємовідносини  закладу освіти з юридичними і фізичними особами визначаються угодами, що укладені між ними.

ІІ. Організація освітнього процесу

2.1. Заклад освіти планує свою роботу самостійно відповідно до перспективного та річного планів. У плані роботи відображаються найголовніші питання роботи  закладу освіти. План роботи затверджується радою  закладу освіти.

2.2. Основним документом, що регулює освітній процес є робочий навчальний план. Він складається на основі типових навчальних планів, розроблених та затверджених Міністерством освіти і науки України із конкретизацією варіативної частини і визначенням профілю навчання.

Робочий навчальний план  закладу освіти комунальної форми власності погоджується радою закладу освіти і затверджується засновником.

2.3. Відповідно до робочого навчального плану педагогічні працівники  закладу освіти самостійно добирають програми, підручники, навчальні посібники, що мають гриф Міністерства освіти і науки України, а також науково-методичну літературу, дидактичні матеріали, форми, методи, засоби

навчальної роботи, що мають забезпечувати виконання статутних завдань та здобуття освіти на рівні державних стандартів.

Навчання осіб з особливими освітніми потребами здійснюється відповідно до індивідуальної програми розвитку та з урахуванням їхніх індивідуальних потреб і можливостей.

2.4. Закдлад освіти забезпечує можливість здобуття освіти в різних формах або поєднуючи їх. Основними формами здобуття освіти є:

- інституційна ( очна, заочна, дистанційна);

- індивідуальна ( екстернатна, сімейна (домашня), педагогічний патронаж).

2.5. Зарахування здобувачів освіти до  закладу освіти здійснюється за наказом директора на підставі особистої заяви (для неповнолітніх - заяви батьків або осіб, які їх замінюють), свідоцтва про народження (копії), паспорта, медичної довідки встановленого зразка, документа про наявний рівень освіти (крім дітей дошкільного віку та дітей, які вступають до 1 класу).

Переведення здобувачів освіти з іншого  закладу освіти здійснюється за наявності особової справи встановленого Міністерством освіти і науки України зразка.

2.6. У закладі освіти для здобувачів освіти 1-8 класів за бажанням їхніх батьків або осіб, які їх замінюють, можуть створюватись групи продовженого дня. Зарахування до груп продовженого дня і відрахування із них здійснюється наказом директора  закладу освіти  на підставі заяви батьків.

2.7. Структура навчального року, а також тижневе навантаження здобувачів освіти встановлюються  закладом освіти в межах часу, що передбачений робочим навчальним планом.

2.8. Відволікання здобувачів освіти від навчальних занять на інші види діяльності забороняється (крім випадків, передбачених законодавством України).

2.9. Тривалість канікул протягом навчального року не повинна становити менше 30 календарних днів.

2.10. Тривалість уроків в  закладі освіти становить: у групах дошкільного закладу 25 – 30 хв., у 1 класі – 35 хв., в 2-4 класах – 40 хв., у 5-11 класах – 45 хв. Зміна тривалості уроків допускається за погодженням з відповідними органами управління освітою та територіальними установами державної санітарно-епідеміологічної служби.

2.11. Щоденна кількість і послідовність навчальних занять визначаються розкладом уроків, що складається на кожен семестр відповідно до санітарно-гігієнічних та педагогічних вимог, погоджується радою закладу освіти і затверджується директором.

Крім різних форм обов’язкових навчальних занять, у  закладі освіти проводяться індивідуальні, групові, факультативні та інші позакласні заняття та заходи, що передбачені окремим розкладом і спрямовані на задоволення освітніх інтересів учнів та на розвиток їх творчих здібностей, нахилів і обдарувань.

2.12. Зміст, обсяг і характер домашніх завдань з кожного предмету визначаються вчителем відповідно до педагогічних і санітарно-гігієнічних вимог з урахуванням індивідуальних особистостей учнів.

2.13. У закладі освіти визначення рівня навчальних досягнень здобувачів освіти здійснюється відповідно до діючої системи оцінювання , ведеться тематичний облік знань. У першому класі дається словесна характеристика знань учнів у навчанні. У 2-11 класах оцінювання знань учнів здійснюється в балах. У документі про освіту ( свідоутві досякнень, табелі успішності, свідоцтві, атестаті) відображаються досягнення здобувачів освіти у навчанні за семестри, навчальний рік, державну підсумкову атестацію.

2.14. Результати семестрового, річного оцінювання доводяться до відома учнів класним керівником (головою атестаційної комісії).

2.15. Порядок переведення та випуск учнів  закладу освіти визначається Інструкцією про переведення та випуск учнів навчальних закладів системи загальної середньої освіти усіх типів та форм власності, затвердженою наказом Міністерства освіти і науки України від 05.02.2001 року № 44 та зареєстрованої Міністерстві юстиції України 08.02.2001 року за № 120/5311.

2.16. Результати навчання здобувачів освіти на кожному рівні повної загальної середньої освіти оцінюється шляхом державної підсумкової атестації, яка може здійснюватися в різних формах, визначених законодавством, зокрема у формі зовнішнього незалежного оцінювання.

2.17 Здобувачі освіти, які здобули певний рівень повної загальної середньої освіти , видається відповідний документ про освіту:

· при здобутті початкової освіти – свідоцтво досягнень, табель успішності;

· при здобутті базової середньої освіти – свідоцтво про базову середню освіту;

· при здобутті профільної середньої освіти – атестат про повну загальну середню освіту.

2.18 За успіхи у навчанні для здобувачів освіти встановлюються такі форми морального та матеріального заохочення: Похвальні грамоти, Похвальні листи.

2.19 Заклад освіти керується штатним розписом, затвердженим відділом освіти, молоді та спорту Дубов'язівської селищної ради на основі Типових штатних нормативів дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів, затверджених Міністерством освіти і науки України за погодженням з Мінфіном.

ІІІ. Учасники освітнього процесу

3.1. Учасниками освітнього процесу в  закладі освіти є:

· здобувачі освіти;

· педагогічні працівники;

· батьки здобувачів освіти;

· інші особи залучені до освітнього процесу у порядку, що встановлюється закладом освіти.

3.2. Права і обов’язки здобувачів освіти, педагогічних та інших працівників визначаються чинним законодавством та цим статутом.

3.3. Здобувачі освіти мають право:

· індивідуальну освітню траєкторію, що реалізується через вільний вибір видів, форм і темпу здобуття освіти і запропонованих освітніх програм, навчальних дисциплін та рівня їх складності, методів і засобів навчання;

· якісні освітні послуги;

· справедливе та об’єктивне оцінювання результатів навчання;

· відзначення успіхів у своїй діяльності;

· свободу творчої, спортивної, оздоровчої, культурної, просвітницької, наукової і науково-технічної діяльності тощо;

· безпечні та нешкідливі умови навчання;

· повагу людської гідності;

· захист під час освітнього процесу від приниження честі та гідності, будь-яких форм насильства та експлуатації, дискримінації за будь-якою ознакою, пропаганди та агітації, що завдають шкоди здоров’ю здобувача освіти;

· користування бібліотекою, навчальною, науковою, виробничою, культурною, спортивною, побутовою, оздоровчою інфраструктурою закладу та послугами його структурних підрозділів у порядку, встановленому закладом освіти відповідно до спеціальних законів;

· доступ до інформаційних ресурсів і комунікацій, що використовуються в освітньому процесі ;

· інші необхідні умови для здобуття освіти, у тому числі для осіб з особливими освітніми потребами та із соціально незахищених верств населення.

3.4. Здобувачі освіти зобов’язані:

· виконувати вимоги освітньої програми (індивідуального навчального плану за його наявності), дотримуючись принципу академічної доброчесності, та досягти результатів навчання, передбачених стандартом освіти для відповідного рівня освіти;

· поважати гідність, права, свободи та законні інтереси всіх учасників освітнього процесу, дотримуватися етичних норм;

· відповідально та дбайливо ставитися до власного здоров’я, здоров’я оточуючих, довкілля;

· дотримуватися установчих документів, правил внутрішнього розпорядку закладу освіти.

3.5. На посади педагогічних працівників приймаються особи, фізичний і психічний стан яких дозволяє здійснювати педагогічну діяльність та які мають освітню кваліфікацію, що відповідає встановленим законодавством кваліфікаційним вимогам до відповідних посад педагогічних працівників.

3.6. Призначення на посаду та звільнення з посади педагогічних та інших працівників й інші трудові відносини регулюються законодавством України про працю, Законом України „Про загальну середню освіту”, „Про дошкільну освіту” та іншими законодавчими актами.

Обсяг педагогічного навантаження вихователів та вчителів визначається на підставі законодавства директором  закладу освіти  і затверджується відділом освіти, молоді та спорту Дубов'язівської селищної ради. Обсяг педагогічного навантаження може бути менше тарифної ставки лише за письмовою згодою педагогічного працівника. Перерозподіл педагогічного навантаження протягом навчального року допускається лише у разі зміни кількості годин з окремих предметів, що передбачається робочим навчальним планом, або за письмовою згодою педагогічного працівника з дотриманням законодавства про працю.

3.7. Педагогічні працівники мають право на:

· академічну свободу, включаючи свободу викладання, свободу від втручання в педагогічну діяльність, вільний вибір форм, методів і засобів навчання, що відповідають освітній програмі;

· педагогічну ініціативу;

· розроблення та впровадження авторських навчальних програм, проектів, освітніх методик і технологій, методів і засобів, насамперед методик компетентнісного навчання;

· користування бібліотекою, навчальною, науковою, виробничою, культурною, спортивною, побутовою, оздоровчою інфраструктурою закладу освіти та послугами його структурних підрозділів у порядку, встановленому закладом освіти відповідно до спеціальних законів;

· підвищення кваліфікації, перепідготовку;

· вільний вибір освітніх програм, форм навчання, закладів освіти, установ і організацій, інших суб’єктів освітньої діяльності, що здійснюють підвищення кваліфікації та перепідготовку педагогічних працівників;

· доступ до інформаційних ресурсів і комунікацій, що використовуються в освітньому процесі та науковій діяльності;

· відзначення успіхів у своїй професійній діяльності;

· справедливе та об’єктивне оцінювання своєї професійної діяльності;

· захист професійної честі та гідності;

· творчу відпустку строком до одного року не більше одного разу на 10 років із зарахуванням до стажу роботи;

· забезпечення житлом у першочерговому порядку, пільгові кредити для індивідуального і кооперативного будівництва;

· забезпечення службовим житлом з усіма комунальними зручностями у порядку, передбаченому законодавством;

· безпечні і нешкідливі умови праці;

· подовжену оплачувану відпустку;

· участь у громадському самоврядуванні закладу освіти;

· участь у роботі колегіальних органів управління закладу освіти.

3.8. Педагогічні працівники зобов’язані:

· постійно підвищувати свій професійний і загальнокультурний рівні та педагогічну майстерність;

· виконувати освітню програму для досягнення здобувачами освіти передбачених нею результатів навчання;

· сприяти розвитку здібностей здобувачів освіти, формуванню навичок здорового способу життя, дбати про їхнє фізичне і психічне здоров’я;

· дотримуватися академічної доброчесності та забезпечувати її дотримання здобувачами освіти в освітньому процесі та науковій діяльності;

· дотримуватися педагогічної етики;

· поважати гідність, права, свободи і законні інтереси всіх учасників освітнього процесу;

· настановленням і особистим прикладом утверджувати повагу до суспільної моралі та суспільних цінностей, зокрема правди, справедливості, патріотизму, гуманізму, толерантності, працелюбства;

· формувати у здобувачів освіти усвідомлення необхідності додержуватися Конституції та законів України, захищати суверенітет і територіальну цілісність України;

· виховувати у здобувачів освіти повагу до державної мови та державних символів України, національних, історичних, культурних цінностей України, дбайливе ставлення до історико-культурного надбання України та навколишнього природного середовища;

· формувати у здобувачів освіти прагнення до взаєморозуміння, миру, злагоди між усіма народами, етнічними, національними, релігійними групами;

· захищати здобувачів освіти під час освітнього процесу від будь-яких форм фізичного та психічного насильства, приниження честі та гідності, дискримінації за будь-якою ознакою, пропаганди та агітації, що завдають шкоди здоров’ю здобувача освіти, запобігати вживанню ними та іншими особами на території закладів освіти алкогольних напоїв, наркотичних засобів, іншим шкідливим звичкам;

· додержуватися установчих документів та правил внутрішнього розпорядку закладу освіти, виконувати свої посадові обов’язки.

3.9. У  закладі освіти обов’язково проводиться атестація педагогічних працівників.

Атестація здійснюється, як правило, один раз на п’ять років відповідно до Типового положення про атестацію педагогічних працівників України, затвердженого Міністерством освіти і науки України.

3.10. Педагогічні працівники, які систематично порушують статут, правила внутрішнього розпорядку  закладу освіти, не виконують посадових обов’язків, умови колективного договору або за результатами атестації не відповідають займаній посаді, звільняються з роботи відповідно до чинного законодавства.

3.11. Батьки та особи, які їх замінюють, несуть відповідальність за здобуття дітьми дошкільної, повної загальної середньої освіти і зобов’язані:

· виховувати у дітей повагу до гідності, прав, свобод і законних інтересів людини, законів та етичних норм, відповідальне ставлення до власного здоров’я, здоров’я оточуючих і довкілля;

· сприяти виконанню дитиною освітньої програми та досягненню дитиною передбачених нею результатів навчання;

· поважати гідність, права, свободи і законні інтереси дитини та інших учасників освітнього процесу;

· дбати про фізичне і психічне здоров’я дитини, сприяти розвитку її здібностей, формувати навички здорового способу життя;

· формувати у дитини культуру діалогу, культуру життя у взаєморозумінні, мирі та злагоді між усіма народами, етнічними, національними, релігійними групами, представниками різних політичних і релігійних поглядів та культурних традицій, різного соціального походження, сімейного та майнового стану;

· настановленням і особистим прикладом утверджувати повагу до суспільної моралі та суспільних цінностей, зокрема правди, справедливості, патріотизму, гуманізму, толерантності, працелюбства;

· формувати у дітей усвідомлення необхідності додержуватися Конституції та законів України, захищати суверенітет і територіальну цілісність України;

· виховувати у дитини повагу до державної мови та державних символів України, національних, історичних, культурних цінностей України, дбайливе ставлення до історико-культурного надбання України;

· дотримуватися установчих документів, правил внутрішнього розпорядку закладу освіти;

· забезпечувати умови для здобуття дитиною повної загальної середньої освіти за будь-якою формою навчання;

· постійно дбати про фізичне здоров’я, психічний стан дітей, створювати належні умови для розвитку їх природних здібностей;

· поважати гідність дитини, виховувати працелюбність, почуття доброти, милосердя, шанобливе ставлення до Вітчизни, сім’ї, державної та рідної мов, повагу до національної історії, культури, цінностей інших народів;

· виховувати у дітей повагу до законів, прав, основних свобод людини.

3.13. Представники громадськості мають право:

· обирати і бути обраними до органів громадського самоврядування в  закладі освіти;

· керувати учнівськими об’єднаннями за інтересами і гуртками, секціями;

· сприяти покращенню матеріально-технічної бази, фінансовому забезпеченні  закладу освіти;

· брати участь в організації освітнього процесу.

3.14. Представники громадськості зобов’язані дотримуватися статуту  закладу освіти, виконувати накази і розпорядження керівника закладу освіти, рішення органів громадського самоврядування, захищати здобувачів освіти  від всіляких форм фізичного та психічного насильства, пропагувати здоровий спосіб життя, шкідливість вживання алкоголю, наркотиків, тютюну тощо.

ІV. Управління  закладом освіти

4.1. Управління  закладом освіти здійснюється його засновником –

Дубов'язівською селищною радою.

4.2. Засновник закладу освіти або уповноважена ним особа:

· затверджує установчі документи закладу освіти, їх нову редакцію та зміни до них;

· укладає строковий трудовий договір (контракт) з директором закладу освіти, обраним (призначеним) у порядку, встановленому законодавством та установчими документами закладу освіти;

· розриває строковий трудовий договір (контракт) з директором закладу освіти з підстав та у порядку, визначених законодавством та установчими документами закладу освіти;

· затверджує кошторис та приймає фінансовий звіт закладу освіти у випадках та порядку, визначених законодавством;

· здійснює контроль за фінансово-господарською діяльністю закладу освіти;

· здійснює контроль за дотриманням установчих документів закладу освіти;

· забезпечує створення у закладі освіти інклюзивного освітнього середовища, універсального дизайну та розумного пристосування;

· здійснює контроль за недопущенням привілеїв чи обмежень (дискримінації) за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, віку, інвалідності, етнічного та соціального походження, сімейного та майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками;

· реалізує інші права, передбачені законодавством та установчими документами закладу освіти.

4.3. Засновник або уповноважена ним особа не має права втручатися в діяльність закладу освіти, що здійснюється ним у межах його автономних прав, визначених законом та установчими документами.

4.4. Засновник або уповноважена ним особа може делегувати окремі свої повноваження органу управління закладу освіти та/або наглядовій (піклувальній) раді закладу освіти.

4.5. Засновник закладу освіти зобов’язаний:

· забезпечити утримання та розвиток матеріально-технічної бази заснованого ним закладу освіти на рівні, достатньому для виконання вимог стандартів освіти та ліцензійних умов;

· у разі реорганізації чи ліквідації закладу освіти забезпечити здобувачам освіти можливість продовжити навчання на відповідному рівні освіти;

· забезпечити відповідно до законодавства створення в закладі освіти безперешкодного середовища для учасників освітнього процесу, зокрема для осіб з особливими освітніми потребами.

4.6. Безпосереднє керівництво закладом освіти здійснює його директор.

Він несе відповідальність за освітню, фінансово-господарську та іншу діяльність закладу освіти.

4.7. Директор є представником закладу освіти у відносинах з державними органами, органами місцевого самоврядування, юридичними та фізичними особами і діє без довіреності в межах повноважень, передбачених законом та установчими документами закладу освіти.

4.8. Директор призначається засновником у порядку, визначеному законами та установчими документами, з числа претендентів, які вільно володіють державною мовою і мають вищу освіту.

Додаткові кваліфікаційні вимоги до керівника та порядок його обрання (призначення) визначаються спеціальними законами.

4.9. Керівник закладу освіти в межах наданих йому повноважень:

· організовує діяльність закладу освіти;

· вирішує питання фінансово-господарської діяльності закладу освіти;

· призначає на посаду та звільняє з посади працівників, визначає їх функціональні обов’язки;

· забезпечує організацію освітнього процесу та здійснення контролю за виконанням освітніх програм;

· забезпечує функціонування внутрішньої системи забезпечення якості освіти;

· забезпечує умови для здійснення дієвого та відкритого громадського контролю за діяльністю закладу освіти;

· сприяє та створює умови для діяльності органів самоврядування закладу освіти;

· сприяє здоровому способу життя здобувачів освіти та працівників закладу освіти;

· здійснює інші повноваження, передбачені законом та установчими документами закладу освіти.

4.10. Вищим органом громадського самоврядування  закладу освіти є загальні збори закладу, що скликаються не менше одного разу на рік.

4.11. У період між загальними зборами діє рада  закладу освіти.

4.12. При  закладі освіти за рішенням засновника може створюватися і діяти наглядова (піклувальна) рада.

4.13. Наглядова (піклувальна) рада сприяє вирішенню перспективних завдань його розвитку, залученню фінансових ресурсів для забезпечення його діяльності з основних напрямків розвитку і здійсненню контролю за їх використанням, ефективній взаємодії закладу освіти з органами державної влади та органами місцевого самоврядування.

До складу наглядової (піклувальної) ради не можуть входити здобувачі освіти та працівники закладу.

4.14. У закладі освіти створюється постійно діючий колегіальний орган - педагогічна рада. Головою педагогічної ради є директор  закладу освіти.

4.15. Педагогічна рада розглядає питання:

· удосконалення і методичного забезпечення освітнього процесу, планування та режиму роботи  закладу освіти;

· переведення здобувачів освіти до наступних класів і їх випуску, видачі документів про відповідний рівень освіти, нагородження за досягнення у навчанні;

· підвищення кваліфікації педагогічних працівників, розвитку їхньої творчої ініціативи, впровадження в освітній процес досягнень науки і передового педагогічного досвіду;

· морального та матеріального заохочення здобувачів освіти та працівників  закладу освіти.

4.16. Робота педагогічної ради планується в довільній формі відповідно до потреб  закладу освіти. Кількість засідань педагогічної ради визначається їх доцільністю, але не може бути менше чотирьох разів на рік.

V. Матеріально-технічна база

5.1. Матеріально-технічна база  закладу освіти включає будівлі, споруди, землю, комунікації, обладнання, транспортні засоби, службове житло, інші матеріальні цінності, вартість яких відображено у балансі  закладу освіти.

5.2. Майно закладу освіти належить йому на правах власності, повного господарського відання або оперативного управління відповідно до чинного законодавства, рішення про заснування і статуту закладу освіти та укладених ним угод.

5.3. Заклад освіти відповідно до чинного законодавства користується землею, іншими природними ресурсами і несе відповідальність за дотримання вимог та норм їх охорони.

5.4. Для забезпечення освітнього процесу база  закладу освіти складається з кімнат дошкільних груп, навчальних кабінетів, майстерні, спортивної кімнати, бібліотеки, їдальні, футбольного поля зі штучним покриттям.

VІ. Фінансово-господарська діяльність

6.1. Фінансово-господарська діяльність  закладу освіти здійснюється на основі його кошторису.

6.2. Джерелами формування кошторису  закладу освіти  є:

· державний бюджет;

· місцеві бюджети;

· плата за надання освітніх та інших послуг відповідно до укладених договорів;

· плата за науково-дослідні роботи (послуги) та інші роботи, виконані на замовлення підприємств, установ, організацій, інших юридичних та фізичних осіб;

· доходи від реалізації продукції навчально-виробничих майстерень, від надання в оренду приміщень, споруд, обладнання;

· гранти вітчизняних і міжнародних організацій;

· дивіденди від цінних паперів, відсотки від депозитів і розміщення коштів спеціального фонду на поточних рахунках банків державного сектору;

· добровільні внески у вигляді коштів, матеріальних цінностей, нематеріальних активів, одержаних від підприємств, установ, організацій, фізичних осіб;

· інші джерела, не заборонені законодавством.

· кошти, отримані за надання платних послуг.

1. У сфері освітньої діяльності:

1) довузівська підготовка;

2) лекторії (з питань науки і техніки, культури та мистецтва, фізичної культури і спорту, правових знань, туризму і краєзнавства тощо);

3) платні курси водіїв, курси, гуртки (факультативи) іноземних мов, комп'ютерної підготовки, гри на музичних інструментах, образотворчого мистецтва, крою та шиття, оздоблення приміщень;

4) освітні послуги понад обсяги, встановлені навчальними планами і програмами у дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах;

5) консультації для учнів понад обсяги, встановлені навчальними планами та програмами, фізичних осіб з питань організації виробництва, проведення туристичних походів, подорожей, екскурсій, змагань;

6) проведення за бажанням учнів додаткових індивідуальних занять з метою підвищення рівня їх підготовки та розвитку творчих здібностей.

2. У сфері виховання, охорони здоров'я, відпочинку та оздоровлення:

1) надання послуг з відпочинку та оздоровлення у спортивно-оздоровчих таборах.

3. У сфері фізичної культури і спорту:

1) групові та індивідуальні заняття фізичною культурою та спортом на стадіонах, у спортзалі понад норми, встановлені навчальними планами, за винятком занять, що проводяться з учнями  закладів освіти спортивного профілю (зазначені послуги можуть надаватися також особам, що не перебувають з навчальним закладом у трудових відносинах і не навчаються в ньому);

2) організація «груп здоров'я», спортивних, фізкультурно-спортивних заходів;

3) прокат спортивного інвентарю, за винятком послуг, що надаються здобувачам освіти спортивного профілю;

4) організація та надання послуг, пов'язаних з проведенням фізкультурно- оздоровчих та спортивних заходів, з використанням катків, спортивних, тренажерних та гімнастичних залів, коли це не передбачено навчальними планами.

4. У сфері туризму та екскурсій:

1) організація тематичних екскурсій;

2) відвідування музеїв, ботанічних садів, заповідників, коли це не передбачено навчальними планами.

5. У сфері побутових послуг:

1) виготовлення і ремонт меблів, побутових столярних виробів, садово- городнього інвентарю;

2) фото -, кіно -, аудіо - та відео послуги.

6. У сфері транспортних послуг:

1) надання транспортних засобів для перевезення населення, у тому числі туристсько-екскурсійних груп.

7. У сфері житлово-комунальних послуг:

1) надання у міжсезонний період (канікули, відпустки) дитячо-юнацьких таборів та інших закладів освіти для тимчасового проживання та харчування як окремих громадян, так і студентських (учнівських) екскурсійних та туристичних груп.

9.Інші послуги:

1) виготовлення та реалізація товарів широкого вжитку (в теплицях, майстернях, лабораторіях загальноосвітнього навчального закладу);

2) здавання в оренду будівель, споруд та іншого нерухомого майна, обладнання, не пов'язаних з освітньою,  навчально-виробничою діяльністю ;

3) поліграфічні послуги та видавнича діяльність;

4) забезпечення доступу до Інтернету, локальних і корпоративних комп'ютерних мереж, пошукових систем, користування корпоративною електронною поштою;

5) надання послуг у сфері громадського харчування (виробництво, реалізація та організація споживання кулінарної продукції);

6) проведення ярмарків, аукціонів, провадження виставкової та концертної діяльності;

7) вирощування і реалізація сільськогосподарської продукції та продукції тваринництва .

6.3. У  закладі освіти може бути створений фонд загального обов’язкового навчання, який формується з урахуванням матеріально-побутових потреб учнів за рахунок коштів бюджету в розмірі не менше трьох відсотків витрат на його поточне утримання, а також спеціального рахунку за рахунок коштів, залучених з інших джерел. Кошти фонду зберігаються на рахунку  закладу освіти в установі банку і витрачаються відповідно до кошторису, що затверджується директором  закладу освіти.

6.4. Заклад освіти має право на придбання та оренду необхідного обладнання та інші матеріальні ресурси, користуватися послугами будь-якого підприємства, установи, організації або фізичної особи, фінансувати за рахунок власних надходжень, заходи, що сприяють поліпшенню соціально-побутових умов колективу.

VІІ. Міжнародне співробітництво

7.1 Заклад освіти має право укладати договори про співробітництво, встановлювати прямі зв’язки із закладами освіти, підприємствами, установами, організаціями, науковими установами системи освіти іноземних країн, міжнародними підприємствами, установами, організаціями, фондами тощо.

2. Заклад освіти має право провадити зовнішньоекономічну діяльність відповідно до законодавства на основі договорів, укладених ним з іноземними юридичними, фізичними особами, мати власний валютний рахунок, провадити спільну діяльність, у тому числі шляхом створення спільних підприємств (установ).

VІІІ. Контроль за діяльністю  закладу освіти

8.1 До органів управління у сфері освіти належать:

Кабінет Міністрів України;

центральний орган виконавчої влади у сфері освіти і науки;

центральний орган виконавчої влади із забезпечення якості освіти;

державні органи, яким підпорядковані заклади освіти;

Дубов’язівська селищна рада.

8.2. Державний нагляд (контроль) у сфері освіти здійснюється центральним органом виконавчої влади із забезпечення якості освіти та його територіальними органами.

8.3.Державний нагляд контроль у сфері освіти може здійснюватися у таких формах

· ліцензування освітньої діяльності;

· громадську акредитацію закладу освіти;

· інституційний аудит закладу освіти ;

· моніторинг якості освіти;

· громадський нагляд(контроль).

ІХ. Реорганізація або ліквідація  закладу освіти

9.1 Рішення про реорганізацію або ліквідацію  закладу освіти приймає засновник. Реорганізація закладу освіти відбувається шляхом злиття, приєднання, поділу, виділення. Ліквідація проводиться ліквідаційною комісією, призначеною засновником, а у випадках ліквідації за рішенням господарського суду-ліквідаційною комісією, призначеною цим органом.

9.2. Ліквідаційна комісія оцінює наявне майно  закладу освіти, виявляє його дебіторів і кредиторів і розраховується з ними, складає ліквідаційний баланс і представляє його засновнику.

У разі ліквідації все майно передається до іншої неприбуткової організації або в дохід держави.

9.3 У випадку реорганізації права та зобов’язання  закладу освіти переходять до правонаступників відповідно до чинного законодавства або визначених  закладів освіти.

Зміни до статуту :

https://drive.google.com/drive/folders/1kbMM7XRZPn528deUiMVus_9mS7HK8iqy

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.