Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 11 чоловік

Річний звіт про діяльність закладу освіти

Дата: 4 листопада 2018 о 21:50, Оновлено 5 січня о 12:33
Звіт про роботу  В’язівського навчально-виховного комплексу « загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад»  Дубов’язіської селищної ради Конотопського району Сумської області  за 2022 - 2023 навчальний  рік
 
        На виконання п. 3 наказу Міністерства освіти і науки України від 28.01.2005 № 55 «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів», керуючись Примірним положенням про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 23.03.2005 № 178, у відповідності до функціональних обов'язків та з метою подальшого утвердження відкритої, демократичної, державно-громадської системи управління освітою, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності у закладі освіти, що базується на принципах взаємоповаги та позитивної мотивації, представляю Вашій увазі звіт про свою діяльність у 2022 -2023навчальному році.
У своїй діяльності протягом звітного періоду я як керівник закладу освіти керувалася посадовими обов'язками, основними нормативно-правовими документами, які регламентують роботу закладу освіти: Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про основні засади мовної політики в Україні», Статутом закладу освіти та чинними нормативно-правовими документами у галузі освіти.
      Наша країна переживає зараз дуже складні часи. Зазнає суттєвих змін і освіта – змінюються пріоритети, структура і зміст. В умовах введення в Україні воєнного стану, викликаного збройною агресією росії, освітяни, на своєму вчительському трудовому фронті, працюють сумлінно і цим наближають перемогу. Саме під час війни освітні заклади стала осередком, де діти можуть отримати не лише знання, а й психологічну підтримку, щоб не втратити почуття причетності до соціуму.
    Вважаю, що  робота  директора   і  колективу  нероздільні   і   в  чомусь   директор     направляє  колектив, а  ще  частіше  саме  колектив    змушує   директора   робити    ті, чи  інші  дії.  Тому, доповідаючи  про  свою   роботу, я    буду    опиратись    на  роботу всього  колективу.
       У 2022-2023 навчальному році виклики часу зумовили необхідність активного впровадження моделі «змішаного навчання» у поєднанні з традиційними підходами та онлайн-навчанням. Здійснення управлінських процесів відбувалось у взаємодії всіх структурних підрозділів закладу освіти, органів самоврядування і батьківської громадськості: педагогічної ради, методичної ради, батьківського комітету, профспілкового комітету, учнівського самоврядування. Ключовими викликами освітнього процесу в умовах війни є нестабільні умови навчання, обмеженість способів організації освітньої діяльності, зниження мотивації та нестабільний психоемоційний стан учасників освітнього процесу.
ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ
У  закладі освіти у 2022/2023 навчальному  році відкрито 3 повних класи, із них 1-4-х -1 - 1 клас – 10 учнів, 3 клас – 4 учні, 4 клас – 3 учні  (індивідуальне навчання – педагогічний патронаж);   5-9-х – 1 – 9 клас – 5 учнів; 5 клас – 2 учні, 6 клас -3 учні,7 клас -2 учні, 8 клас - 1 учень (індивідуальне навчання – педагогічний патронаж);  10-11-х 1- 11 клас – 6 учнів. Станом на 05.09.2022 року  36 осіб. У межах громади перебувають – 34; у межах Сумської області -  34 , у межах України - 34 , за кордоном -  2 учні. Дошкільний навчальний заклад  - 12 вихованців.
Класи
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Всього: 3
класів
Учні 
10
-
4
3
2
3
2
1
5
-
6
Всього:
36
  Середня наповнюваність учнів у класах складала – 4 особи. Форма здобуття освіти: інституційна та індивідуальна (сімейна та педагогічний патронаж).
Упродовж року із школи вибуло - 1 учениця у зв’язку зі зміною місця проживання, прибуло  1 учень. Кількість учнів на кінець навчального року становила -    37  учнів. Мова навчання – українська.
       З 01 вересня 2022 року освітній процес організовано   з використанням технологій дистанційного навчання через поєднання синхронного та  асинхронного режимів (наказ № 25-ОД від 01.09.2022  «Про структуру та форму організації освітнього процесу у  2022/2023 навчальному  році) .  З 31 жовтня 2022 року -  за змішаною формою.  Асинхронний режим здійснюється через платформу Всеукраїнська школа онлайн, онлайн школа «На урок», «Всеосвіта» на платформі  Viber, синхронний режим за допомогою комунікаційного онлайн сервіса Zoom. Освітній процес здійснюється з максимальним дотриманням розкладу уроків . Однак , для деяких учнів навчання проводиться тільки в асинхронному режимі (відсутність в учнів постійного доступу до мережі Інтернет, через недостатнє забезпечення гаджетами). Заняття проводяться згідно з розкладом , затвердженим директором, що враховує вимоги Санітарного регламенту щодо тривалості перерв та тривалості роботи з використанням комп’ютерної техніки для дітей різних вікових категорій (наказ № 27-ОД від 01.09.2022  «Про організований початок 2022/2023 навчального року  та роботу закладу  освіти в умовах воєнного стану»). Здобувачам освіти створено належні умови для навчання. Учні мають можливість на підсилене  вивчення української мови – 1, 11 класи, історії України, математики – 11 клас. Майновий комплекс закладу освіти представлено навчальним корпусом зі спортивною кімнатою та музейною,  їдальнею. У закладі освіти 11 навчальних кабінетів, 4 кабінети НУШ забезпечені мультимедійним обладнанням: ноутбуками, ПК, інтерактивними дошками, мультимедійними проекторами з екранами, що використовуються в освітньому процесі та підключені до мережі Wi-Fi .  У поточному навчальному році заклад освіти отримав 2 хромбуки та 2 ноутбуки  за дітримки ГУГЛ та за підтримки ЮНЕСКО для організації дистанційного навчання.
                           
                                      УПРАВЛІНСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ
В’язівський НВК  має чітко сформульовану, зрозумілу та реалістичну Стратегію розвитку, спрямовану на підвищення якості освітньої діяльності, з урахуванням типу закладу, особливостей формування контингенту здобувачів освіти, обсягу та джерела фінансування. Заклад освіти регулярно відстежує та збирає інформацію, необхідну для свого стратегічного розвитку (зміни в законодавстві, розвиток освітньої політики, соціально-економічних умов регіону, демографічні тенденції, плани територіального розвитку регіону тощо).
Заклад освіти працює згідно освітньої програми В’язівського НВК «ЗОШ І- ІІІ ступенів - ДНЗ» Дубов’язівської селищної ради  , схваленої рішенням педагогічної ради (протокол №1 від 31.08.2022, наказ № 26-ОД «Про надання чинності та введення в дію Освітньої програми на 2022/2023 навчальний рік та розподіл педагогічного навантаження » ) . 
     У  заклад освіти) з 08 по 30 травня 2023 року проведено вивчення й самооцінювання якості освітньої діяльності за напрямом «Управлінські процеси» за допомогою інформаційно-аналітичної системи зовнішнього оцінювання і самооцінювання освітніх та управлінських процесів в інформаційно-аналітичній системі EvaluEd.
Відповідальна особа із забезпечення оперативного керування процесом здійснення самооцінювання Цементова О.М.,  директора  та робоча група у складі: Коцубенко О.Д. вчителя математики, Авдєєва В.В. вчителя української мови та літеретури, Анодіна О.О.., вчителя початкових класів. забезпечив збір інформації шляхом анкетування за формами системи інформаційно-аналітичної системи зовнішнього оцінювання і самооцінювання освітніх та управлінських процесів EvaluEd всіх учасників освітнього процесу. За результатами самооцінювання розроблено пропозиції про удосконалення освітньої діяльності за напрямом «Управлінські процеси».
Паралельно з самооцінюванням якості освітньої діяльності за напрямом «Управлінські процеси» за допомогою інформаційно-аналітичної системи EvaluEd проведено самоаналіз управлінських процесів в закладі за Вимогами:
4.1. Наявність стратегії розвитку та системи планування діяльності закладу, моніторинг виконання поставлених цілей і завдань - достатній;
4.2. Формування відносин довіри, прозорості, дотримання етичних норм - достатній;
4.3. Ефективність кадрової політики та забезпечення можливостей для професійного розвитку педагогічних працівників - достатній;
4.4. Організація освітнього процесу на засадах людиноцентризму, прийняття управлінських рішень на основі конструктивної співпраці учасників освітнього процесу, взаємодії закладу освіти з місцевою громадою - достатній;
4.5. Формування та забезпечення реалізації політики академічної доброчесності -потребує вдосконалення.
Результати проведеного самоаналізу системи управлінської діяльності засвідчили  наступне.
Заклад має чітко сформульовану, зрозумілу та реалістичну стратегію розвитку.  Стратегія визначає місію, візію та цілі діяльності закладу освіти, умови, які необхідні для їхнього досягнення, пріоритети та кроки, які керівництво та педагоги планують здійснити для  досягнення визначених цілей відповідно до принципів освіти та підготовки учнів до  майбутнього життя. Стратегію розвитку оприлюднено на веб-сайті Закладу, вона доступна для батьків та інших зацікавлених осіб. Заклад освіти регулярно відстежує та збирає інформацію, необхідну для свого стратегічного розвитку (зміни в законодавстві, розвиток освітньої політики, соціально-економічних умов регіону, демографічних тенденцій, плани територіального розвитку регіону тощо) і відображає їх у процесі коригування стратегії розвитку. 
Заклад освіти має чіткий і реалістичний річний план роботи, який є частиною стратегії розвитку закладу. Здійснюється  аналіз виконання плану за попередній навчальний рік. Всі компоненти річного плану є вимірюваними. До його розроблення залучаються усі учасники освітнього процесу. 
Діяльність педагогічної ради спрямовується на реалізацію річного плану і стратегії розвитку закладу. На засіданнях педради розглядаються актуальні питання за напрямами освітньої діяльності:
  • аналіз якості освітнього процесу,
  • моніторингові дослідження стану викладання навчальних предметів, участі учнів у олімпіадах, конкурсах,
  • аналіз курсової перепідготовки, атестації педагогічних працівників.
 Керівництво зкладу освіти постійно вивчає потреби учнів та працівників закладу, готує і  доводить до відома засновника запити для задоволення потреб закладу освіти та відстежує їх  реалізацію. Керівництво враховує, наскільки матеріально-технічне та фінансове забезпечення  сприяє або зменшує можливості для досягнення цілей, закладених у стратегії розвитку. Заклад  освіти надає засновнику об’єктивну та актуальну інформацію щодо своїх потреб. Керівництво  закладу освіти систематично оцінює стан матеріально-технічних умов для навчання. Відповідно до  стратегії розвитку та у співпраці із засновником заклад освіти підтримує такий стан  матеріальних умов, який забезпечує доступ до освіти кожному учневі відповідно до його  індивідуальних освітніх потреб.
Проведена технічна модернізація закладу: розширена локальна мережа закладу освіти, яка об'єднує  усі навчальні кабінети, всюди наявний доступ до мережі Інтернет, що поряд з підвищенням ІКТ-компетентності педагогів сприяє підвищенню якості освіти учнів. Проводиться подальша цілеспрямована робота з систематизації, оновлення та поповнення інформаційних ресурсів освітнього процесу, розширення використання мультимедійного контенту. 
Режим роботи закладу враховує потреби учасників освітнього процесу. Між уроками є одна велика перерва. Тривалість уроків визначена санітарними вимогами. Розклад навчальних занять в повній мірі забезпечує рівномірне навчальне навантаження відповідно до вікових особливостей учнів, в ньому враховано норми санітарного регламенту та постанов КМУ щодо роботи закладу в умовах пандемії та правового режиму воєнного стану. Розклад навчальних занять сформований відповідно до освітньої програми. 
У закладі освіти забезпечено формування та реалізацію індивідуальних освітніх траєкторій, при організації індивідуальної форми здобуття освіти (педагогічний патронаж, сімейна форма навчання) У закладі організоване сімейне навчання для двох учнів.   Розроблені навчальні плани.
Керівництво закладу освіти сприяє створенню комфортного психологічного клімату та  атмосфери довіри між учасниками освітнього процесу. Цьому сприяє робота соціального-педагога.  Всі конфлікти в закладі освіти  вирішуються конструктивно. Керівник створює умови для попередження конфліктів, а у разі  їх виникнення сприяє їх вирішенню на рівні закладу. Управлінські рішення є обґрунтованими  та прозорими, учасники освітнього процесу мають можливість впливати на ухвалення  управлінських рішень. 
Пропозиції щодо удосконалення освітнього процесу обговорюються та отримуються під час педагогічних рад, засідань загальношкільного батьківського комітету, у Вайбері групі вчителів, на класних годинах, засіданнях учнівського самоврядування, під час анкетування. Слід зазначити, що більшість пропозицій від здобувачів освіти та їх батьків надходять щодо покращення матеріально-технічної бази закладу.
У закладі діють загальношкільні батьківські збори, учнівське самоврядування. У кінці навчального року відбувається публічний звіт керівника закладу про свою діяльність перед батьками, педагогами та громадськістю. Відбуваються зустрічі керівництва закладу освіти із представниками учнівського самоврядування для вирішення питань щодо покращення освітнього процесу, урізноманітнення дозвілля, проведення заходів.
У закладі освіти створено інформаційний простір для забезпечення відкритості його  діяльності. Створено та постійно підтримується офіційний веб-сайт https://vyazove.e-schools.info, який містить всю  необхідну інформацію про діяльність закладу освіти. Закладі освіти має власну сторінку у соціальній  мережі – Фейсбук. Інформація, що розміщується на сайті та в соціальній  мережі, стосується усіх аспектів діяльності закладу освіти. 
Заклад освіти  повною мірою забезпечений кваліфікованими педагогічними та іншими  працівниками. Штат педагогічних працівників сформовано, вакансії заповнюються вчасно. Педагогічні працівники працюють за фахом або мають право,  згідно пройденої перепідготовки .Керівництво закладу освіти проводить кадрову  політику з урахуванням освітньої програми. 
          Педагогічні працівники постійно підвищують свій професійний рівень, використовуючи різноманітні форми підвищення кваліфікації, передачі педагогічного досвіду, а також самоосвіту. Цікавляться новими тенденціями у розвитку освіти. Отримані навички та компетентності застосовують у викладацькій діяльності. Систематично аналізують і оцінюють свою роботу з метою вдосконалення власної педагогічної майстерності. Вдосконалюють свої знання та навички . Керівництвом здійснюється аналіз професійного розвитку педагогічних працівників. 
У закладі освіти створено, затверджено та оприлюднено План підвищення кваліфікації педагогічних працівників. У Плані суб’єктом надання послуг з підвищення кваліфікації зазначено Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, проте педагогічні працівники мають можливість підвищувати свою кваліфікацію і у інших суб’єктів: на платформах: «На урок», «Всеосвіта», “Prometheus”, “EdEra”. В особових справах вчителів наявні сертифікати про підвищення кваліфікації. Проте вони не визнані педагогічною радою на підставі клопотань  педагогічних працівників. так як  Педагогічною радою закладу освіти  не схвалений  Порядок визнання результатів підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладу освіти.Педагогічні працівники не брали участі в сертифікації.
Заклад освіти застосовує та раціонально  використовує засоби матеріального і морального заохочення. Керівництво сприяє підвищенню кваліфікації педагогічних працівників, атестації, сприяє постійному професійному вдосконаленню педагогів. Мотивує педагогів до самоаналізу власної педагогічної діяльності. Керівництво закладу заохочує педагогічних працівників до розроблення різноманітних інформаційних освітніх ресурсів та допомагає їх оприлюднювати. 
 Принцип людиноцентризму, а також дотримання прав учасників освітнього процесу  закріплені в основних документах закладу освіти: статуті, освітній програмі, правилах  поведінки, правилах внутрішнього розпорядку. Учасники освітнього процесу обізнані зі  своїми правами та обов’язками, вважають їх справедливими та доречними. Керівництво  закладу освіти вчасно реагує на порушення прав і обов’язків учасників освітнього процесу,  приймає відповідні рішення та аналізує їх виконання. Керівництво закладу освіти відкрите  до діалогу з учасниками освітнього процесу, постійно сприймає та враховує їхні пропозиції. 
Комунікація «вчителі-учні-батьки» відбувається через консультації, бесіди, години спілкування, оголошення, телефонний зв'язок, веб-сайт закладу, фейсбук сторінку закладу, гугл-форми, соціальні мережі (вайбер-групи, Zoom,  class-room, тощо).
Управлінська діяльність в умовах карантинних обмежень і за потреби  в умовах правового режиму воєнного стану  здійснюється з використанням дистанційних технологій.. Педагогічні ради, методичні оперативки проводяться як в офлайн, так і онлайн форматі.
Адміністрація закладу освіти забезпечує реалiзацiю заходiв щодо формування академiчної доброчесностi. Розділ «Академічна доброчесність» входить у Положення про ВСЗЯО, який визначає заходи для попередження, виявлення та встановлення фактів порушення академічної доброчесності, відповідальність за порушення академічної доброчесності. Питання дотримання академічної доброчесності при виконанні письмових робіт не розглядалося на засіданні педагогічної ради. Звернень щодо порушення академічної доброчесності не зафіксовано. У закладі проводяться бесіди, анкетування, години спілкування з усіма учасниками освітнього процесу.
 У закладі освіти спостерігається ефективна співпраця та комунікація між керівником та вчителями, іншими працівниками. Налагоджено канали комунікації керівництва з іншими учасниками освітнього процесу. Органи громадського самоврядування діють активно та ефективно, допомагають керівництву вирішувати проблеми закладу та ухвалювати раціональні управлінські рішення. 
Активну участь у формуванні прозорості, відносин довіри в закладі освіти приймає учнівське самоврядування, яке активно висвітлює інформацію про події, що відбуваються в школі, через шкільний сайт, сторінки в мережі Facebook, спілкування в Viber-групах.
Висновок
про результати самооцінювання якості освітньої діяльності
за напрямом «Управлінські процеси»
у В’язівському НВК «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-ДНЗ»
Дубов’язівської селищної ради Конотопського району
у 2022-2023 н.р.:
за допомогою інформаційно-аналітичної системи зовнішнього оцінювання і самооцінювання освітніх та управлінських процесів EvaluEd 
Назва форми
Завантажено
    Розпочато
     Завершено
Напрям 4. Анкета для батьків
55
54
54
Напрям 4. Анкета для педагогічних працівників
70
69
69
Напрям 4. Анкета для учня/учениці (віком 14 років і старші)
55
54
52
Напрям 4. Опитувальник для заступника керівника закладу освіти
4
4
4
Напрям 4. Опитувальник для керівника закладу освіти
1
1
1
Напрям 4. Опитувальник для керівника ЗО (у штатному розписі відсутня посада заступника)
2
1
1
Напрям 4. Опитувальник для практичного психолога / соціального педагога
1
1
1
Напрям 4. Опитувальник для представника учнівського самоврядування
1
1
1
Напрям 4. Форма вивчення документації
1
1
1
Напрям 4. Форма спостереження за освітнім середовищем
1
1
1
Напрям 4 Управлінські процеси
Високий
Достатній
ВП
Низький
Вимога 4.1. Наявність стратегії розвитку та системи планування діяльності закладу, моніторинг виконання поставлених завдань 
Вимога 4.2. Формування відносин довіри, прозорості, дотримання етичних норм
Вимога 4.3. Ефективність кадрової політики та забезпечення можливостей для професійного розвитку педагогічних працівників
Вимога 4.4. Організація освітнього процесу на засадах людиноцентризму, прийняття управлінських рішень на основі конструктивної співпраці учасників освітнього процесу, взаємодії закладу освіти з місцевою громадою
Вимога 4.5. Формування та забезпечення реалізації політики академічної доброчесності
Отже, проаналізувавши результати можна зробити такі висновки
Керівництво закладу освіти сприяє створенню психологічно комфортного середовища, яке забезпечує конструктивну взаємодію здобувачів освіти, їх батьків, педагогічних та інших працівників закладу освіти та взаємну довіру. Управлінські рішення є обґрунтованими та прозорими, учасники освітнього процесу мають можливість впливати на ухвалення управлінських рішень. Адміністрація закладу освіти в прийнятті управлінських рішень спирається на мотиви безпеки педагога – бажання мати стабільну роботу, соціальні гарантії, відсутність ризику, комфортне робоче місце, мотиви афіляції (бажання досягти доброго ставлення до себе), мотиви досягнень та справедливості.
КАДРОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕНЯ. МЕТОДИЧНА РОБОТА. ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ.
 Час диктує нові вимоги до вчителя, тому стабільність кадрового складу, його якісний склад є пріоритетним напрямком діяльності закладу освіти. У 2022/2023 навчальному році заклад освіти забезпечений штатними працівниками на 100%.
  У 2022/2023 навчальному році у школі працювало 11 педагогічних працівників, у тому числі 1 директор,  1 соціальний педагог , 1 вихователь ДНЗ.
70% вчителів мають повну вищу освіту на рівні спеціаліста, 2  мають середню спеціальну освіту. Всі працюють за фахом. Якісний склад вчителів-предметників має наступний розподіл за кваліфікаційними категоріями:
1
Вища категорія
1
10%
2
І категорія
3
30%
3
ІІ категорія
1
10%
4
Спеціаліст
2
20%
5
10-й тарифний розряд
2
20%
6
11-й тарифний розряд
2
20%
Упродовж року в школі працювали такі професійні спільноти:
Учителів предметів гуманітарно-філологічного циклу (керівник Авдєєва В.В..)
Учителів предметів природничо-математичного циклу (керівник Коцубенко О.Дю)
      Учителів початкових класів (керівник Анодін О.О.).   4 вчителів –члени журі районних олімпіад.Створені і успішно діють персональні сайти учителів Жук С.В., Цементової О.М.
У школі упродовж останніх років створений банк друкованих робіт педагогів школи. У 2022/2023 навчальному році цей банк поповнили роботи таких учителів Авдєєвої В.В., Жук С.В., Анодіна О.О., які депоновані в мережі ІНТЕРНЕТ..
За цей навчальний рік повністю реалізований план проходження учителями курсів підвищення кваліфікації при КЗ Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти. 16 працівників школи  пройшли навчальний онлайн-курс з правил поводження з вибухонебезпечними предметами «Дивись під ноги! Дивись, куди ідеш!» та отримали відповідні сертифікат.
ОСВІТНІЙ ПРОЦЕС
Освітній процес у поточному навчальному році здійснювався відповідно до Освітньої програми закладу освіти, Положення про дистанційне навчання, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України 25.04.2013 № 466, Положення про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України 08.09.2020 № 1115,  із урахуванням викликів воєнного стану в Україні.
У зв’язку із військовою агресією, ураховуючи безпекову ситуацію в регіоні та рішення більшості батьків як учасників освітнього процесу (за результатами проведеного опитування щодо організації освітнього процесу 85% батьків/27 респонденти обрали навчання онлайн) освітній процес у поточном навчальному році було організовано у змішаному форматі: із використанням технологій дистанційного навчання за різними варіантами (за фактичним розкладом занять; очно у частині відвідування навчальних занять згідно розкладу. З метою організованого залучення до освітнього процесу здобувачів освіти, які тимчасово перебувають та отримують освітні послуги за кордоном (2 учні), для збереження зв’язку з українською системою освіти, забезпечення можливості продовжувати навчання за українською навчальною програмою, ураховуючи різницю в часі із країнами в яких знаходяться учні закладу освіти, у поточному навчальному році організовано гнучкий освітній процес із індивідуальними освітніми траєкторією. З метою виконання освітньої програми та навчального плану, у зв’язку із уведеним Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 воєнним станом, збереженням на території Сумської області реальної загрози для життя і здоров‘я учасників освітнього процесу, в межах своєї академічної автономії, рішенням педагогічної ради закладу освіти від 30.08.2022, протокол №1, визначено орієнтовну структуру 2022/2023 навчального року із можливістю зміни термінів канікул, початку і завершення семестрів, змінності форм організації освітнього процесу. Протягом навчального року змін до структури не вносилось.
У поточному навчальному році традиційно освітній процес було спрямовано на інтелектуальний, соціальний і фізичний розвиток кожної дитини, як особистості, здатної самостійно мислити і творчо діяти, використовувати знання в нестандартних ситуаціях з урахуванням реалій воєнного стану.
За підсумками 2022/2023 навчального року  із 37 учнів 1-11-х класів:
  1.  учнів 1-4-х класів оцінені вербально;
  19  учнів 5-11-х класів атестовані з усіх предметів за 12-бальною шкалою    оцінювання навчальних предметів;
  1.  учень переведений на наступний рік навчання до наступних класів;
  • 1 учень  9-11 класу нагороджений  Похвальним листом
  • 1 учень  11 класу нагороджений золотою  медаллю за високі досягнення у навчанні
Рік
Кількість  учнів
Початковий
рівень
%
Середній
Рівень
%
Достатній
рівень
%
Високий
рівень
%
2020/2021
26
0
10
40
12
50
2
10
2021/2022
31
0
15
40
15
40
1
10
2022/2023
37
0
13
55
11
35
1
10
Таким чином, якість навчальних досягнень учнів погіршилась в порівнянні з минулим навчальним роком. Але серед значних недоліків у роботі вчителів-предметників слід зазначити, що 55% учнів школи  мають середній рівень навчальних досягнень за 12-бальною шкалою.
Проведено системну роботу із підготовки здобувачів освіти до успішного складання Національного мультипрпедметного тестування (НМТ) у 2023 році.
Результатів НМТ-2023 ще немає.
                         НАУКОВО-ДОСЛІДНИЦЬКА  РОБОТА.
Головною метою Стратегії розвитку В’язівського НВК є творча особистість, чому і підпорядкована індивідуальна робота з обдарованими дітьми. На підставі річного плану роботи закладу освіти, у серпні 2022 року було сплановано систему заходів щодо роботи з обдарованими дітьми та талановитою молоддю школи, поновлено банк  даних про обдарованих та здібних учнів школи.
З метою пошуку, підтримки, розвитку творчого потенціалу обдарованої молоді обдарованої молоді з 13.10.2022р. по  28.10.2022 року в школі були  проведені  шкільні учнівські олімпіади з навчальних предметів
 Відповідно до наказу відділу освіти, молоді та спорту «Про проведення ІІ етапу Всеукраїнських олімпіад з навчальних предметів у 2022/2023 н.р.» від 27 10 2022 №78-ОД учні закладу освіти мали змогу  проявити свої здібності.
ІІ етап Всеукраїнських учнівських олімпіад
  Взяло участь 4 учні, призових місць – 1. Желдак Кирило, 6 клас  –ІІІ місце з української мови.
ІІ етап конкурсу-захисту
науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої акдемії наук (учасники обласного етапу) брала участь
ПІБ учня
Клас
Секція
Місце/ рік
Учитель
Васькова В.
10
ботаніка
ІІІ/2022
Жук С.В.
Васькова В.
11
ботаніка
участь/2023
Жук С.В.
                                   
                       Учні школи взяли активну участь у міжнародному інтерактивному конкурсі з математики «Кенгуру» - 3; у Міжнародному інтерактивному конкурсі з природознавства «Колосок для ЗСУ» -5.
СТВОРЕННЯ БЕЗПЕЧНОГО ОСВІТНЬОГО СЕРЕДОВИЩА – ЗАПОРУКА ПРОТИДІЇ БУЛІНГУ.
Безпечне освітнє середовище закладу освіти забезпечує: наявність безпечних умов навчання та праці комфортну міжособистісну взаємодію, сприяючи емоційному благополуччю учнів, педагогів та батьків; відсутність будь-яких проявів насильства та наявність достатніх ресурсів для їх запобігання; дотримання прав і норм фізичної, психологічної, інформаційної та соціальної безпеки кожного учасника освітнього процесу. Освітній процес  організований в умовах безпечного освітнього середовища, де всі учасники освітнього процесу є захищеними від будь-яких проявів фізичного, морального, психологічного насильства, в якому не буде місця заподіянню шкоди через експлуатацію, дискримінацію, а також приниження та цькування (булінг).
Травм виробничого характеру протягом 2022/2023 навчального року не зафіксовано.
У 2023 році сімейними лікарями проведено поглиблений медичний огляд учнів 1-11 класів школи. Всього обстежено 37 учнів.
За результатами медогляду складені групи здоров’я: основна група – 32 учні, спецгрупа – 0 учнів, підготовча група – 5 учнів.
     Результати медичного огляду учнів доводяться до відома батьків та враховуються при проведенні уроків фізичної культури. Спортивні заходи, що проводяться в школі, тільки з обов’язковою присутністю медичної сестри. На кожний клас складено листи здоров’я.У закладі освіти здобувають освіту 17 учнів пільгових категорій:
діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування (0 учнів);
здобувачі освіти з інвалідністю (0 учнів);
здобувачі освіти з багатодітних сімей(11 учні);
здобувачі освіти з малозабезпечених сімей (3 осіб);
здобувачі освіти, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС(0 осіб);
здобувачі освіти, батьки яких є учасниками АТО(2 особи);
здобувачі освіти  з сімей внутрішньо-переміщених(1 особа).
У закладі створені необхідні умови для організації харчування .Їдальня укомплектована кадрами відповідно до штатного розпису, але харчування не здійснювалось. Проєктна потужність їдальні 25 місць.
Матеріально-технічне забезпечення їдальні відповідає вимогам. Технологічне та холодильне обладнання їдальні знаходяться в робочому стані, постійно оновлюється.
Територія закладу освіти  пристосована для безпечного перебування здобувачів освіти, здійснення освітнього процесу та відпочинку. Працює  тривожна кнопка   Створенні безпечні умови для навчання здобувачів освіти, а саме облаштовано укриття в підвальному приміщення одноповерповерхової будівлі, вид об’єкту - цегляне, перекриття – монолітне, запланована кількість осіб для укриття - 12; загальна площа 15 кв.м, загальний об'єм 35 куб.м.  Приміщення для укриття має природну та примусову вентиляцію, забезпечене електроживленням, штучним освітленням ( централізована в працездатному стані, наявне резервне та штучне - ліхтарики на батарейках та воскові свічі), первинними засобами пожежогасіння (один вогнегасник в справному стані), засобами надання медичної допомоги, засобами зв’язку та оповіщення (телефон, Wi Fi - відсутній), запасом питної води. В укритті облаштовано санвузол, місця для сидіння. Загальний стан об'єкта: технічний, справний,  санітарний стан  задовільний. Один вхід (основний) захищений від опадів. Обладнання засобами для доступу осіб з інвалідністю відсутнє. Централізоване водопостачання відсутнє, в наявності ємності для питної води по 1,5 л. на кожну особу та бак з технічною водою.   Стан каналізаційної системи не передбачено проєктом. Стан систем опалення    не передбачено       проєктом .   Для облаштування укриття використано – 5 000.00 грн. Можливість проведення уроків в укритті обмежена. 
     Усі учасники освітнього процесу  ознайомлені  з місцем укриття, його схемою, розміткою, алгоритмом дій під час повітряної тривоги. За сигналом оповіщення про повітряну тривогу освітній процес призупиняється, працівники школи та учні, керуючись розробленим алгоритмом дій, організовано переміщаються в укриття і перебувають там до відбою тривоги. Якщо сигнал прозвучав до завершення занять, освітній процес відновлюється відповідно до розкладу уроків (наказ від 01.09.2022 № 29-ОД « Про проведення тренування з евакуації за сигналом “Повітряна тривога»)
У  закладі освіти  створено клас безпеки (відповідальна вчитель  Колесник А.С.).  Для наповнення даного класу використано   методичний та агітаційний матеріал,  а заняття з дітьми проводяться  у доступній для них формі із залучення відео-та аудіоматеріалів, враховуючи вікові критерії.
Клас безпеки може вмістити до 15 учнів разом з викладачами. Для технічного оснащення класу безпеки використовуються відеопроектор, хромбуки,  маркерна дошка, столи, стільчики, іграшки, пазли, конструктори.
Клас наповнено  методичними матеріалами: буклети, листівки, плакати  відеоролики, презентації, папір, тематичні розмальовки, кросворди, тести, матеріал для творчих завдань. Наповнення класу може змінюватись та постійно оновлюватись. Учнів 1-11  класів протягом жовтня переглянули відеоурок з мінної безпеки «Обережно: міни».     Педагогічні працівники закладу освіти  пройшли  онлайн-курс «Цивільна безпека та підготовка до надзвичайних ситуацій» (Колесник А.С., Авдєєва В.В. – отримали сертифікати).        Вчитель Авдєєва В.В. взяла участь у Міжнародній педагогічній онлайн-конференції «Навчання під час війни. Як не допустити освітньої катастрофи».       Вчитель Колесник А.С. пройшла онлайн-курс «Психологічна безпека дорослих та дітей під час повітряної тривоги у школі» на освітній онлайн-платформі «Зрозуміло!»        Педагогічні працівники долучились до онлайн-заходу «(Не)безпека в час війни – урок щодо безпечної поведінки у час війни ».
МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНА БАЗА ТА ФІНАНСОВО-ГОСПОДАРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ.
     Фінансування закладу освіти здійснюється за рахунок коштів місцевого бюджету та освітньої субвенції з державного бюджету, також протягом 2022- 2023 навчального року заклад освіти отримував благодійну допомогу від благодійних організацій БО БФ Волонтнрський рух та ООН ЮНІСЕФ.
      З метою підготовки закладу освіти до роботи в новому навчальному році та забезпечення його стійкого функціонування в умовах воєнного стану, створення безпечного освітнього середовища та збереження життя і здоров’я учасників освітнього процесу, протягом літніх канікул заплановано: подальше облаштування підвального приміщення , виконання заходів спрямованих на підвищення пожежної безпеки; проведення поточних робіт із підготовки теплового господарства до опалювального сезону (заміна колосників). Протягом начального року систематично здійснювалася виплата заробітної плати та авансу
ВИСНОВОК: Аналіз результатів діяльності закладу освіти за 2022/2023 навчальний рік засвідчив, що заклад освіти продовжує підтримувати свій позитивний імідж, забезпечує формування в здобувачів освіти необхідних для успішної самореалізації в суспільстві компетентностей, зосереджує педагогічну спрямованість на освітніх, інтелектуальних, творчих потребах здобувачів освіти, дитиноцентризм.
При організації планово-господарчої діяльності у 2023/2024 навчальному році направити зусилля на вирішення таких питань:
•                  створення комфортного, безпечного освітнього середовища;
•        підтримка у робочому стані систем життєзабезпечення школи (електро-, водо забезпечення, каналізаційна система); ремонт фасаду школи; підтримання в належному стані меблів, обладнання тощо; виконання плану поточного ремонту шкільних приміщень,оновлення клумб навколо школи;
        Діяльність педагогічного колективу школи у 2022/2023 навчальному році направити на вирішення пріоритетних напрямків:
•        забезпечити доступність до якісної освіти усіх дітей шкільного віку;
•        забезпечити у 2023/2024 навчальному році перехід до роботи за новим державним освітнім стандартом учнів 5та 6 класу школи;
•                  Запроваджувати принцип педагогіки партнерства, що грунтується на співпраці учня, учителя і батьків та принципу дитиноцентризму (орієнтація на потреби учня);
•        Продовжити формування в учнів ключових компетентностей, необхідних сучасній людині для успішної життєдіяльності.
•        Створювати умови для формування в учнів громадянської відповідальності, тобто особистості, що поважає права людини, розуміє особисту відповідальність за долю держави, народу. Розуміє важливість громадянської участі у процесі вирішення різноманітних проблем місцевої громади;
•        Продовжити створення оптимальних санітарно-гігієнічних умов для навчання та виховання учнів (створити безпечне та комфортне освітнє середовище);
•        Удосконалювати навчально-матеріальної бази школи, впровадження сучасних інформаційно-комунікаційних технологій, оволодівати і застосовувати на практиці інструментарії дистанційного навчання.

Річний звіт директора закладу освіти

 В'язівського НВК «загальноосвітня школа

І-ІІІ ступенів – дошкільний начальний заклад»

Конотопської районної ради Сумської області

Олени ЦЕМЕНТОВОЇ

за 2021-2022 навчальний рік

https://docs.google.com/document/d/1sl2U2YPgw-U9mvBDlyVNEinVPlQ1fSyG/edit#

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.